Jaro v chladicích systémech

Přidáno 27. 04. 2015

Jarní měsíce, od konce dubna do června, patří k vrcholům biologické aktivity ve skrápěcích okruzích odpařovacích kondenzátorů a chladicích věží. Narůstající množství polétavých pylových zrn, nárůst teploty vzduchu a prodlužující se doba slunečního svitu, to všechno jsou faktory, které významně přispívají k růstu biologie v dobře okysličených chladicích vodách. 

Princip chladící věže

Každá chladicí věž nebo odpařovací kondenzátor je ve své podstatě obří pračkou vzduchu. Skrápěním proti proudu vzduchu se ve vodě zachytí převážná část prachových částic, pylových zrn, semen, okvětních lístků apod.

Voda jako původce nemocí

Voda s vysokým obsahem živin je ideálním prostředím pro růst bakterií, řas a hub mnoha druhů. Již nepatrná vrstva biologického šlemu izoluje teplosměnné plochy a snižuje účinnost chlazení. Výskyt bakterií ve vodním aerosolu na výstupu z věží může být původcem závažných respiračních chorob, jako např.  Legionářská nemoc, onemocnění plic způsobené bakterií Legionella Pneumophila. Pro takové situace máme spolehlivé řešení. Doporučujeme všem těmto problémům předcházet pravidelným automatickým dávkováním neoxidačních biocidů a biodispergátorů, které dokáží účinně vyčistit i biologií zamořené okruhy.

Chraňte své okolí preventivním opatřením a společně s námi všem výše uvedeným problémům předcházejte. Krásné jaro všem přeje CHOS Třeboň.

 



Kontaktujte nás